021-88310222
صفر تا صد: دنده آخر
صفر تا صد: دنده آخر

صفر تا صد بازی شیک و باکلاسی است و این از همان دقایق اول تجربه‌اش مشهود است. از طراحی پنل‌های کمیک‌ روایت‌گر داستان بگیرید تا ظاهر و منوها و جزئیات ماشین‌ها، خواهید دید که سازندگان زحمت زیادی روی کیفیت بازی خود کشیده‌اند و چیزی را سرسری و بدون فکر طراحی نکرده‌اند. حتی با وجود این که عنصر داستان نقش چندان مهمی در بازی‌های این چنینی ندارد، صفر تا صد با ارائه‌ی یک خط داستانی ساده سعی کرده به بخشی از مراحل بازی هدف خاصی دهد و با معرفی چندین کاراکتر مختلف در طول بازی، جذابیت بیشتری به آن تزریق کند. داستان از این قرار است که شما با جمعی از دوستان به سفر شمال می‌روید که ماشین‌تان دچار سانحه می‌شود و فقط شما زنده می‌مانید. متوجه می‌شوید که ماشین به علت دست‌کاری‌هایی که در آن انجام شده دچار مشکل فنی شده و حادثه رخ داده است. حالا تمام هدف‌تان این می‌شود که از میان رانندگان مسابقات غیرقانونی که هرکدام خلاف دیگری هم در پرونده‌شان دارند، به مضنون شماره‌ی اول برسید و انتقامتان را بگیرید. مسابقات بخش داستانی بازی در شش شهر ایران انجام می‌شود: مشهد، اصفهان، شیراز، خرم‌آباد، سنندج و تهران. هر شهر به چند منطقه تقسیم شده و در هر قسمت چند راننده‌ی پرمدعا با کری‌خوانی‌هایشان در انتظارتان هستند.

مسیر مسابقات یک راه مستقیم دوبعدی است که در طراحی پس‌زمینه‌ی آن سعی از المان‌ها و معماری مخصوص هرشهر استفاده شود. با این که همه‌ی مسیر‌های یک شهر مشابه هم هستند، اما بعضی مسابقات در شب انجام می‌شوند و با وجود جزئیات زیادی که در اطراف مسیر وجود دارد به این زودی‌ها خسته‌کننده نمی‌شوند. هر مسابقه نهایتاً ۱۵ تا ۲۰ ثانیه به طول می‌انجامید و شما هم وظیفه‌ی چندانی در هر دور ندارید. فقط باید با توجه به سه چراغ سبز و زرد قرمز روی داشبورد، شروع مناسبی داشته باشید و سرموقع دنده را افزایش دهید. چند مرحله که جلو رفتید و کمی پول دستتان آمد، می‌توانید روی خودرویتان نیترو هم ببنید تا زمان صفر تا صد را کاهش چشمگیری دهید. بازی‌های درگ ریسینگ در زمینه‌ی گیم‌پلی خالص، اساساً بسیار فقیر هستند و این ویژگی‌های جانبی است که آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند و به بعضی‌ها اعتبار خاصی می‌بخشد. بازی صفر تا صد هم در این زمینه‌ سنگ تمام گذاشته با ارائه‌ی لیست طویلی از قابلیت‌های جانبی، جای خود را به عنوان یکی بازی‌های خوش‌ساخت و شاخص ایرانی در این سبک تثبیت کرده است. غیر از بخش داستانی، سه حالت مسابقه‌ی دیگر هم در بازی داریم: رقابت سریع، رکوردزنی و لیگ. در رقابت سریع با یکی دیگر از کاربران بازی مسابقه می‌دهید و در بخش رکوردزنی هم با توجه به کلاس ماشین و شهر محل مسابقه، می‌توانید برای شکستن رکورد دیگر بازیکنان تلاش کنید. در لیگ صفر تا صد هم سه سطح برنز، نقره و طلا وجود دارد که جوایز هرکدام متفاوت است و با شرکت آن‌ها، باید تمام مسابقات آن سطح را ببرید تا جایزه‌ی اصلی لیگ را دریافت کنید. صفر تا صد یک بازی آنلاین است و باید برای بازی کردن تمام بخش‌ها، به اینترنت متصل باشید.

در صفر تا صد بیش از ۲۰ ماشین ایرانی و خارجی وجود دارد که در سطوح مختلف طبقه‌بنده شده‌اند. در سطح A ماشین‌هایی مثل پراید و تیبا وجود دارند و در آخرین سطح می‌توانید اپتیما و هوندا آکورد برانید. طراحی جزئیات ماشین‌ها فوق‌العاده‌ است. با اینکه مدت زمان کوتاهی با ماشین خود سپری می‌کنید اما این باعث نشده سازندگان در این امر کوتاهی کنند. همه‌ی ماشین‌های بازی در نهایت دقت مدل‌سازی شده‌اند و تنها نگاه کردن به آن‌ها در گاراژ حس خوبی می‌دهد، چه برسد به اسپرت کردنشان. بله، در صفر تا صد امکانات زیادی برای شخصی‌سازی ماشین دلخواهتان دارید. بر خلاف نمونه‌های مشابه که این مورد تنها به تغییر رنگ و تغییرات بسیار جزئی خلاصه می‌شود، در صفر تا صد می‌توانید کل کیت بدنه، باله‌ی عقب، رینگ و هود خودرو را از میان چند مدل‌های مختلف انتخاب کنید. در بخش رنگ هم علاوه بر رنگ بدنه‌ی ماشین، می‌توانید رنگ استیکر یا عکس برگردان روی بدنه و رنگ رینگ را هم تغییر دهید و حتی اگر خواستید نوشته‌ای روی شیشه‌ای جلویی ماشین بچسبانید. بازی در زمینه‌ی شخصی‌سازی واقعاً آزادی عمل زیادی به شما می‌دهد و یکی از ویژگی‌های بسیار ارزشمند آن به شمار می‌رود. تمام این موارد با پول‌هایی که از مسابقات به دست می‌آورید قابل خریداری است. غیر از پول، الماس هم در اختیار دارید که تعداد آن‌ها بسیار محدود است و بهتر است آن را برای موارد مهم‌تری خرج کنید، مانند خرید تعدادی مکانیک برای کار کردن روی ماشین‌تان تا برتری کوچکی در بعضی مسابقات داشته باشید.

غیر از موارد ظاهری، سخت‌افزار داخلی ماشین را هم می‌توانید تغییر و ارتقا دهید. قدرت موتور، عملکرد جعبه دنده و میزان اصطحکاک را می‌توانید ارتقا دهید و با کاهش وزن کلی ماشین هم می‌توانید سریع‌تر به بیشترین سرعت برسید. قدرت نیترو هم دارای درجات متفاوتی است که البته برای رسیدن به نیتروهای قوی‌تر باید حسابی خرج کنید. این ارتقاها در پیروزی مسابقات حیاتی هستند، به طوری که در مراحل داستانی به راننده‌هایی می‌رسید که اصلاً نمی‌توانید بدون ارتقای ماشین آن‌ها را ببرید و از دست مکانیک‌ها هم کاری برنمی‌آید. بعضی از این مراحل واقعاً سخت هستند و حتی گاهی اعصاب‌خردکن می‌شوند. با این که امکان پرداخت‌ درون‌برنامه‌ای در بازی وجود دارد اما برای کسانی که نمی‌خواهند پول واقعی خرج بازی کنند، رد کردن برخی مراحل به آن آسانی که شاید اوایل بازی به نظر می‌آید نباشد.

شاید تنها جایی که صفر تا صد در آن لنگ می‌زند، صداگذاری ماشین‌هایش باشد. در بازی‌های بزرگ سبک اتومبیل‌رانی، صدای موتور ماشین‌ها یکی از مهم‌ترین جنبه‌های بازی است و گیمرهای حرفه‌ای این سبک، توجه زیادی روی این مورد دارند. با اینکه از یک بازی موبایل آن هم در سبک درگ ریسینگ انتظار نمی‌رود جلوه‌های صوتی مشابه بازی‌های واقعی ریسینگ ارائه کند، اما صداگذاری حرفه‌ای قطعاً به جذابیت بازی کمک بیشتری می‌کرد. صدای فعلی ماشین بیشتر شبیه یک افکت صوتی ساده می‌ماند و تعویض دنده و استفاده از نیترو هم تأثیر خاصی روی صدای خروجی ماشین نمی‌گذارد. در عوض، آهنگ‌های استفاده شده در منوهای بازی کاملاً مناسب هستند و جور صداگذاری ضعیف آن چند ثانیه‌ای را که در مسابقه هستید می‌کشند. صفر تا صد در زمینه‌ی فنی کم‌نقص ظاهر شده و این یک دستاورد مهم برای سازندگان است. به حداقل رساندن باگ‌های منطقی و تصادفی بازی در نسخه‌ی اول از اهمیت زیادی برخوردار است و صفر تا صد در این زمینه هم موفق بوده است. فقط چند باگ و مورد کوچک در محاسبه‌ی میزان پول و تعداد الماس‌ها دیده شد که به احتمال قریب به یقین در بروزرسانی‌های برطرف خواهد شد.تصاویر