هماهنگی برای برگزاری مسابقات جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی در هرمزگان

 جلسه هماهنگی برگزاری نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در هرمزگان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در جلسه هماهنگی برگزاری نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در این استان گفت: از ظرفیت فضای مجازی باید به خوبی استفاده شود. 

اسمعیل جهانگیری افزود: امروز دنیا از ظرفیت فضای مجازی به خوبی استفاده می‌کند و همسایگان ما در این زمینه به تولید بازی‌های رایانه‌ای اقدام کرده‌اند که خلق ثروت و ارزآوری خوبی را به همراه دارد.

او تصریح کرد: موضوع بازی‌های رایانه‌ای باید در اولویت باشد. زیرا در تمام خانواده‌ها فضای مجازی مورد استفاده همه اعضای خانواده قرار می‌گیرد و ضریب گوشی‌های هوشمند در خانواده‌ها بیشتر شده است.

مدیر ارتباطات و بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای که‌به عنوان نماینده بنیاد به این استان سفر کرده بود در این جلسه گفت: ۳۴ میلیون نفر در کشور مخاطب بازی‌های رایانه‌ای هستند که از این میان پنج میلیون نفر به صورت حرفه‌ای بازی می‌کنند.

سیدمحمد سادات اخوی با بیان اینکه بیش از 5 هرار بازی ساز و 500 تیم در ایران فعال‌اند، به تبیین رویکردهای بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در برگزاری نهمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران پرداخت.

او گفت: برگزاری خانوادگی مسابقات در محیط‌های سالم برای بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای بسیار مهم است.  امیدواریم با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان شرایطی فراهم شود که افراد به طور خانوادگی در این مسابقات شرکت کنند تا علاوه بر آشنایی با بازی و ظرفیت‌های آن، بازی‌های مناسب ایرانی در سبد مصرف خانواده‌ها قرار بگیرد .

در ادامه این جلسه محمد قدیم‌آبادی دیگر نماینده بنیاد در سفر به استان هرمزگان، با اشاره به تجربه برگزاری دو دوره اردوی آموزش بازی‌سازی در هرمزگان از آمادگی انستیتو ملی بازی‌سازی برای تداوم ارائه این آموزش‌ها برای علاقه‌مندان به بازی‌سازی در استان خبر داد.

گفتنی است این جلسه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و با حضور نمایندگان نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد. در این جلسه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی ضمن ارائه پیشنهادات و نظرات خود در برگزاری این رویداد در استان هرمزگان، آمادگی خود را برای مشارکت و همکاری اعلام کردند.