بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و صادرات با حضور فعالان صنعت بازی ایران

اولین پیش رویداد نهمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای فجر با موضوع فرصت‌های سرمایه‌گذاری و صادرات در بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، اولین پیش رویداد نهمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای فجر با حضور جمعی از بازی‌سازان، ناشران و مدیران شتابده‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری صنایع خلاق و دانش بنیان از ساعت ۱۸ تا۲۰ روز دوشنبه 6 آذر برگزار می‌شود.

معرفی و تبیین سازوکار سرمایه‌گذاری به شرکت‌کنندگان در رویداد، بیان تجربیات برخی شرکت‌های منتخب در حوزه‌های سرمایه‌پذیری، صادارت و فعالیت‌های اقتصادی زنجیره تولید بازی‌های رایانه‌ای از محورهای برگزاری این دورهمی تخصصی است.

یادآور می‌شود با تمدید مهلت ارسال تولیدات بازی‌سازان ایرانی برای شرکت در نهمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای فجر، بازی‌سازان تا 15 آذر ماه فرصت دارند برای شرکت در این جشنواره به سایت این رویداد به نشانی fajrgamefestival.ir مراجعه کنند.

براساس فراخوان نهمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای فجر، این جشنواره در سه بخش رقابتی زیر برگزار می‌شود:

  • بخش بهترین دستاورد: شامل معرفی بهترین بازی سال، بهترین دستاورد فنی، طراحی بازی، هنری، صداگذاری و موسیقی، داستان و روایت در بازی و فرهنگی
  • بخش بهترین بازی در سبک (ژانر): شامل اکشن، ماجرایی،نقش‌آفرینی، سکوبازی، استراتژی و شبیه‌سازی، ورزشی، تفننی، مسابقه‌ای، پازل، دفاع از قلعه، تیراندازی،کلمه‌ای و اطلاعات عمومی
  • بخش ویژه جشنواره شامل بازی‌های قابل تقدیر در موضوعاتی نظیر: خانواده، مقاومت، روایت پیشرفت، بهترین بازی از نگاه مردم، بهترین به‌‌روزرسانی و بازی مورد انتظار

براین اساس جایزه بهترین بازی سال 150 میلیون تومان، جایزه بخش دستاوردها برای هر دستاورد 30 میلیون تومان، جایزه بخش سبک‌ها برای هر سبک بازی 20 میلیون تومان، جایزه بهترین بازی مردمی 20 میلیون تومان و جایزه بخش ویژه 10 میلیون تومان تعیین شده است.

علاوه بر جوایز بخش‌های رقابتی، رویداد سرمایه‌گذاری بر بازی‌های رایانه‌ای نیز آماده ثبت‌نام از تیم‌ها و شرکت‌های بازی‌ساز است که تاکنون 10 میلیارد تومان حمایت برای اجرای این رویداد توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری تخصیص داده شده است.