021-88310222
فوتکاردیا
فوتکاردیا

فوتکاردیا همانطور که از نامش پیداست، یک بازی کارتی بر اساس مدیریت و مربیگری تیم است که گیم پلی آن از دو قسمت تشکیل شده است. بخش اول خارج از زمین مسابقه و مدیریت تیم است که شباهت بسیاری به Ultimate Team بازی FIFA دارد.

تعدادی کارت از بازیکنان مختلف دنیا به شما داده می شود که این بازیکنان با توجه به کیفیت بازی در دنیای واقعی، ملیت و باشگاه شان با یک عدد برای میزان قدرت و رنگ های مختلفی نشان داده می شوند و این رنگ ها وقتی تاثیر گذار می شوند که بازیکنان هم رنگ را در ترکیب تیم کنار هم جای دهیم و شاهد ارتقاء میزان قدرت آن ها باشیم.

تنها ترکیب قابل استفاده ی بازی 3-4-3 است و همین مورد است که کمی به تنوع گیم پلی بازی آسیب رسانده است ولی از جهاتی تنها راه ممکن سازندگان برای پیاده سازی بخش دوم گیم پلی به شمار می رود.

ابتدای هر مسابقه از بین 30 کارت هر تیم شما، 18 عدد به صورت تصادفی انتخاب می شوند و باید از میان این کارت ها تیم خود را به میدان مسابقه بفرستید. تا به اینجای کار بخش اول گیم پلی، کاملا معمولی عمل کرد و نسبت به عناوین مشابه برتری قابل توجهی نداشت ولی بخش دوم بهتر عمل کرده است.

بخش دوم گیم پلی به میدان مسابقه مربوط است که طی 6 نوبت توپ بین دو تیم در جریان است. بازیکنان رو در رو به صورت تصادفی با هم به نوعی مبارزه مشغول می شوند که در این مبارزه گیمر باید با عمل خود و کارت های اکشن، از حریف مقابل خود بگذرد.

کارت های اکشن به نوعی راه کسب درآمد سازندگان به صورت مستقیم نیز به شمار می روند که می توانند جریان بازی را دگرگون کنند و از فوتکاردیا یک بازی Freemium به معنای تمام ساخته اند. در این بین استیکرهایی نیز وجود دارند که در حین بازی می توان از آن ها برای تضعیف روحیه حریف استفاده کرد که طراحی آن ها بسیار جالب است.

در کل بازی فوتکاردیا یک بازی رایگان ایرانی خوب است که می توان وقت پای آن گذاشت و آن را هدر رفته ندانست ولی ایرادات بزرگ و کوچکی در گیم پلی و بخش فنی بازی سبب شده تا باگ ها و قطعی اتصال به بازی گیمر را در گاهی اوقات که برنده میدان است، بازنده از بازی خارج شود و تنها دلیل مشکل در بخش فنی بازی است. باید منتظر ماند تا سازندگان با بروزرسانی های جدید این مشکلات را برطرف و بخش های جدید معرفی شده را در دسترس مخاطبان قرار دهند.


تصاویر